تبلیغات
SlipKnot - وبلاگ من دیر Load می شود


SlipKnot

 


.: محل تبلیغات شما :.

با بیش از هزاران بازدید كننده در روز

 
 

 

.
گروه طراحی قالب رسانه

Media Group

 
 
وبلاگ من دیر Load می شود

عمومی ,

<:P:>در حال حاظر پیغام های گله و اعتراض بازدید کنندگان وبلاگ ها در خصوص کند بودن و دیر Load شدن وبلاگ ، طراحان وبلاگ ها را با مشکل جدی مواجه کرده است .

زمان بار گذاری وبلاگ بیش اگر بیش از 30 ثانیه باشد نشان دهنده غیر استاندارد بودن طراحی وبلاگ است .این موضوع می تواند چند علت داشته باشد که مهمترین آنها عبارت اند از :

از آنجایی که سرور های ذخیره سازی صفحات وبلاگ اجازه استفاده از عکس های پر حجم را به شما نمی دهند شما مجبور به گذاشتن تصویر در جای دیگر و بر روی سرورهای دیگری هستید .به همین علت در زمان Load شدن وبلاگ , مرور گر مجبور به بازخوانی تمامی این زیر آدرسها می شود و در نهایت زمان Load شدن وبلاگ افزایش می یابد . درواقع استفاده از عکس های زیاد و پر حجم با اندازه های خیلی بزرگ یکی از عوامل شایع در کندی وبلاگ است .

همین علت می تواند باعث کندی محسوس وبلاگ شده و در اغلب مواقع بازدیدکنندگان را از ادامه بازدید منصرف می کند .

به لحاظ فنی وقتی که حجم مطالب و فایلها در یک سرور مجانی زیاد باشد امکان دارد آدرس آن روی اینترنت تغییر کند و سرور آدرس دیگری را به آن فایل اختصاص دهد . همین امر سبب می شود بعضی مواقع عکس و یا فایل از صفحات وبلاگ حذف شود. ( لازم به ذکر است که خیلی ها دچار چنین مشکلاتی هستند )

حال برای رفع این مشکلات چه باید کرد تا از طرفی هم صفحات سریع بارگیری شوند و هم عکسها و فایلها به صورت صحیح نمایش داده شوند ؟

برای این کار تا آنجا که امکان دارد حجم عکسها را کم کنید (می توانید عکسها را در فتو شاپ باز کرده و از منوی Image به قسمت Image Size رفته عکس خود را تا آنجا که امکان دارد کوچک کرده و بعد برای ذخیره به منوی فایل رفته و با استفاده از گزینه Save For Web
عکس خود را به صورت JPG ذخیره کنید با این کار حجم نهایی عکس بسیار کاهش می یابد)

برای انتقال فایلها نیز می توانید از خدمات مجانی سرور ها و FTP های روی اینترنت استفاده کنید. با این کار ضمن در اختیار گرفتن آدرسی ثابت برای فایلها دیگر هرگز نگران حذف و یا تغییر آدرس آن نباشید .

به عنوان راه حل تکمیلی پیشنهاد میشود عکس موردنظر را تا حدامکان کوچک کرده به جای عکس حجیم در صفحه اصلی آپلود نموده و از آن به عکس اصلی لینک بدهید بطوریکه بازدیدکننده فقط پس از کلیک برروی عکس کوچک موجود بر روی صفحه اصلی وبلاگ بتواند عکس اصلی را که در جای دیگری آپلود شده ببیند .

نوشته شده توسط سینا در چهارشنبه 17 فروردین 1384 و ساعت 02:04 ق.ظ

  [لینك مطلب]  |  نظرات » ()

ویرایش شده در تاریخ - و ساعت-